Cyklokros Hostivař UAC

Po roce jsem se s kamarádem vydal do Hostivaře na cyklokros. Letos byl již tento závod zařazený do seriálu UAC, takže o soupeře nebyla nouze.

Minulý rok jsem se zde poprvé ve své cyklokrosové kariéře dostal na stupně vítězů - 3. místo :)

Tento závod je specifický tím, že se zde jezdí i na písku, což se mi líbilo a asi mi to i "vyhovuje". Teplota okolo nuly, ale jelikož mi oblečení od RELTEXU zajišťuje již několik let dostatečný komfort, nebyl důvod, závod vynechat. S kamarádem jsem před závodem obkroužil pár okruhů a "vyladil" tlak v pneumatikách. V 11:30 byl závod odstartován.

K závodu:

Startoval jsem z první lajny, abych měl vše na očích :) Do terénu jsem najel na 5. pozici a postupně se seznamoval s terénem v závodním nasazení. V technických pasážích se pole natáhlo a pomalu se začalo dělit. Věděl jsem, kdo patří mezi nejlepší a ty jsem si chtěl "hlídat". Postupně jsem se dostal do provozního výkonu a udržel se v kontaktu s čelem závodu. Techniku pomalu vylepšuji, takže jsem v terénu ani moc neztrácel. Ani v písku jsem nezaostával, ba naopak, mírnou ztrátu jsem smazal. Postupně se utvořila tříčlenná skupinka, kde jsem se cítil dobře. Metry přibývaly, terén měknul a já cítil, že mám dobré nohy, tak jsem vystrčil růžky a zkusil trošku poškádlit soupeře. Postupně jsem se propracoval na vedoucí pozici a skupinku vedl. Díky technické chybě jednoho ze soupeřů jsem se dvojici trošku vzdálil a rozhodl se na nic nečekat a jel jsem již bez taktizování. Soupeři byli cca 5-10 vteřin za mnou, ale v cyklokrosu jsou to sakra bolavé vteřiny :) Měl jsem tedy za zády ostřílené borce, kteří rozhodně nechybují a jakákoliv moje chyba by znamenala ztrátu náskoku (a že těch možností k chybám je na trati vždy dost). Malá komplikace přišla po 30 minutách (jelo se na 50minut), kdy jsem urazil přezku u tretry. Nakonec jsem získal náskok okolo 10-15 vteřin a ten udržel až do cíle.

Měl jsem velkou radost, jelikož když jsem před rokem začínal koketovat s cyklokrosem, tak jsem měl problémy v terénu zatočit a moje technika byla hodně špatná. To, že bych někdy mohl vyhrát, tak o tom se mi ani nezdálo. Už to, že jsem minulý rok 2x vystoupal na bednu (2 x 3. místo), bylo pro mne neuvěřitelné.

Každopádně v cyklokrosu je každý závod jiný, takže se těším na další souboje :)