Hamrman 70,3

Tratě : 1,9km - 90km - 21,1km
Umístění: 2. místo
Pocit: překvapený

Zdravím
Po týdnu jsem vyrazil na další závod a opět na tratích half ironmana. Po Hopmanu jsem bojoval pro změnu s pásovým oparem, ale do závodu se to uklidnilo, tak jsem vyrazil s tím, že když to nepůjde, mohu to kdykoliv ukončit.

K ZÁVODU:
PLAVÁNÍ:
Plavalo se v Hamerském jezeru a opět v neoprenu, takže klasické vybavení: neopren AquaSphere PHANTOM a brýle KAYENNE POLARIZED. Po startu jsem se usadil na čele závodu, které jsem za první bojkou přepustil rychlejšímu plavci. Věděl jsem, že v plavání se dnes rozhodovat nebude, tak jsem si dále plaval na pocit. Do depa jsem tedy doplaval jako 2. Rychlé depo a hurá na kolo.

CYKLISTIKA:
Cyklistiku jsem začal raději opatrně (zdejší cyklistická trať mi moc nesedí), ale i tak jsem se přibližně na 10km dostal do čela závodu. Po obrátce jsem si zkontroloval, jak to za mnou vypadá a pokračoval zpět. Po prvním okruhu (45km) jsem opět zkontroloval, jak se mi daří. Na kole jel vyborně Honza Škabrada, ale věřil jsem, že mne nedojede :). Na 65km jsem si opět mohl zkontrolovat náskok a uklidnilo mne, že se již Honza nepřibližuje tak rychle. Cestou zpět jsem se již připravoval na běžeckou část. Do depa jsem tedy dorazil na prvním místě, ale Honza byl nedaleko.

Postřeh z trati: to, že někdo nepozná rozestup 10 metrů, je hodně smutné. Není to o tom, kolik rozhodčích na trati je,  ale o tom, že člověk, který chce jezdit dlouhé triatlony, by měl také znát pravidla a ty dodržovat. Doprovod na motorce (čelo závodu) v posledních 20km 2x zastavil a vypnul motor a když mi po-té popsal, jak nefér někteří závodníci závodí, bylo to smutné zjištění.

BĚH:
Z depa jsem vyrazil jako první a letos i bez křečí. Běželo se mi dobře a tak jsem věřil, že se letos na bednu dostanu (minulý rok 4. místo). Dokonce jsem na své soupeře získával. Postupně se trať zahustila pomalejšími závodníky a já ztratil přehled, kdo je, či není můj soupeř. Nakonec se mi toto stalo osudným, což jsem zjistil až v cíli, kdy jsem zjistil, že jsem druhý :)

Postřeh z trati: je škoda, že i na běžecké části se člověk musím koukat na doprovody "závodníků", kteří různě po trati jezdí na kolech, běhají a poskytují závodníkovi servis. To, že se toto děje v první polovině startovního pole je smutné. Mne tito "závodníci" nikterak neohrožovali, jelikož byli o kolo zpět, ale i s těmito lidmi někdo soupeří.

Výsledky naleznete ZDE

Mějte se krásně

hamr-cil.jpg