Hamrman 70,3

Tratě : 1,9km - 93km - 21,1km
Umístění: 1. místo
Pocit: Šťastný

Zdravím
Po roce jsem se opět vydal na půlku do Hamru (HAMRMAN 70,3). Poslední dobou se mi v závodech celkem dařilo, tak jsem věřil, že by to mohlo pokračovat :) Jako vždy jsem před závodem kontroloval předpověď počasí, které slibovalo přeháňky a chladno, což mi vyhovuje více, než vedro. V sobotu jsem tedy společně s Danielou vyrazil do Hamru. Letos se na startu sešla velmi slušná konkurence, takže bylo jasné, že to bude boj.

Snídaně proběhla v klasické režii - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ

Závodní stravování - SPONSER - JONŤÁK, SOLNÉ TABLETY, GEL, GEL BCAA

Osvědčené krémy - SPORTIQUE -  CENTURY RIDING a HARD DAY


K ZÁVODU: 

PLAVÁNÍ:

Plavalo se v neoprenu, takže jsem použil osvědčené vybavení: neopren AquaSphere PHANTOM, brýle KAYENNE POLARIZED a čepici MP X-O CAP. Vzhledem  tomu, že tento závod podporuje značka Aquasphere, která ví jak mají vypadat bójky při plavecké části, tak byla plavecká část opět skvěle přehledná. Startovní výstřel poslal do boje přes sto závodníků. Po startu jsem se po chvilce dostal na čelo a v nastoleném tempu jsem pokračoval k první bójce, kde jsem si zkontroloval, jak to za mnou vypadá. Získal jsem drobný náskok, tak jsem se uklidnil a plaval si v klidu svoje tempo. Po prvním okruhu nás čekal 50m přeběh po pláži, kde jsem si opět zkontroloval, jak se mi daří a skočil do druhého okruhu. Plavalo se mi velmi dobře a nakonec jsem v prvním depu měl slušný náskok na pronásledovatele. Rychlé depo a hurá na novou cyklistickou trať.

hamr_plavani


CYKLISTIKA: 93km - 1290 výškových metrů :)

Po rychlém depu, jsem osedlal svého šemíka TREK SPEED CONCEPT a vyrazil na tři 31km dlouhé okruhy. První okruh jsem chtěl absolvovat opatrně, abych si trať a hlavně sjezdy "vošahal" (to jsem ještě nevěděl, že je budu sjíždět v dešti:). Se svojí váhou nepatřím mezi vrchaře, takže jsem věděl, že dnes nebudu v cyklistické části na soupeře získávat. Do závodu jsem si stanovil, že minimálně chci přijet do druhého depa v kontaktu s čelem závodu. Přibližně po 20km byla možnost zkontrolovat, jak to za mnou vypadá. Náskok byl celkem zajímavý. V prvním okruhu jen jedna drobná přeháňka a po obrátce v Hamru opět kontrola, jak mi to jde. Ve druhém okruhu počasí přitvrdilo a začalo pršet. Sjezdy se staly náročnějšími, takže si člověk po "dobití vrcholu kopce" ve sjezdu moc neodpočinul. Na 50km opět kontrola a Luboš něco z mého náskoku stáhl. Zbytek pronásledovatelů, spíše ztrácel. Na 55km přišel nepříjemný okamžik, kdy v jedné vesnici vyjelo auto z vedlejší ulice a směřovalo proti mě. Jel jsem okolo 50km/h, ale auto se pořád nevracelo na pravou stranu!  Zmáčkl jsem tedy obě brzdy a na mokré vozovce jsem se řítil proti autu. "Naštěstí" si mne řidička všimla a šlápla na brzdu a auto zastavila. Já jsem se už smiřoval se srážkou, ale nakonec se mi podařilo auto minout. Nakonec by to asi nedopadlo tak špatně, jelikož jsem dokázal bržděním snížit rychlost, ale nebyl jsem zrovna v ideálním stavu. Spíše jsem byl zralý na plínu od Šimona. Druhý okruh jsem dokončil opatrně. Po druhém okruhu opět možnost kontroly a Luboš se přiblížil na cca 2 minuty. Třetí kruh jsem jel na jistotu. Postupně jsem se opět dostal do závodu a nakonec jsem svůj náskok dokázal navýšit (no, on si Luboš v jednom sjezdu ustlal), takže jsem do druhého depa nakonec přijel osamocený, což mne potěšilo. V depu byly kroupy, takže ani pořadatelé a diváci to neměli jednoduché.

hamr_kolo


BĚH: 21km

Na běžeckou část jsem měl připravené nové "cvičky" NIKE ZOOM ELITE 9 (moc děkuji Michale). Depo celkem v pohodě a vydal jsem se na tři okruhy. Vzhledem k počasí (déšť, kroupy) byla běžecká část velmi náročná. Na štěstí se polovina běží po silnici. Běžeckou část jsem začal opatrně. Postupně jsem se dostal do slušného tempa a ukrajoval stanovené metry. Po prvním okruhu mi Daniela nahlásila Lubošovu ztrátu po kole. Luboš ovšem miluje závody jako Predator Race, takže pro něj ideální terén, což mne na klidu nepřidalo :) Ve druhém okruhu se rozestup moc nezměnil, tak jsem se uklidnil a držel si nastolené tempo. Ve třetím okruhu jsem se již těšil do cíle. Nakonec se mi dnes povedlo zvednout cílovou pásku jako prvnímu, z čehož jsem měl a mám velkou radost.

Výsledky naleznete ZDE

hamr_beh