HOPMAN TRIATLON

Tratě : 1,9km - 90km - 21,1km
Umístění: 1. místo
Pocit: spokojený

Zdravím
Po třech týdnech jsem opět vyrazil na half ironman. Poslední dobou bojuji spíše s astmatem (minulý rok jsem z tohoto důvodu ani nestartoval), ale vyrazil jsem se sparingem a byl rozhodnutý se na start postavit :)

K ZÁVODU:
PLAVÁNÍ:
Plavalo se na Nechranické přehradě a jelikož byl silný vítr, tak hladina nebyla rovná. Vzhledem k tomu, že byli povoleny neopreny, použil jsem osvědčený model AquaSphere PHANTOM a brýle KAYENNE POLARIZED. Vlny mi nevadí, ale dnes šly ze strany, kde se nadechuji, takže jsem po startu trošku nestíhal. Nakonec jsem se po 350m ujal vedení, které jste ke konci prvního odkruhu ze tří ztratil, jelikož jsem plaval trošku jinam, ale po lehké korekci směru jsem se vrátil do vláčku na 3. pozici a na té i doplaval do prvního depa. Celkově se mi dnes neplavalo dobře.

CYKLISTIKA:
Dnes jsem se v depu zdržel trošku déle, jelikož jsem si musel trošku "vorazit". Na kolo jsem sice vyrazil jako první, ale cítil jsem, že to nejde. Zkráka jsem nemohl dýchat a tak mne předjel Lukáš Slatinský a postupně i Míra Rybáček pochopil, že mi to nejde, takže mi také odjel. Na wattmetru jsem viděl, že nejsem schopný jet stanovené watty, tak jsem se pomalu smiřoval s tím, že dnes to nepůjde. Nakonec jsem se po 10km začal srovnávat a na 20km kluky dojel. Zbytek cyklistické části jsme tedy jeli "ve třech". Každopádně, dnes jsem neměl na to, abych byl na kole aktivní, či klukům poodjel.

BĚH:
Do depa jsme dorazili ve třech, ale Lukáš dále nepokračoval. Při výběhu z depa jsem zakopl :), tak se mi Míra vzdálil. Po 2km jsem ho doběhl a běželi jsme spolu. Ve druhém okruhu jsem Mírovi utekl a vypadalo to, že mne již nikdo nebude ohrožovat. To, že jsem se mílil jsem zjistil po dalších 5km na obrátce, kdy jsem si všiml, že je Míra za mnou cca 10-15 vteřin. Rozhodnout se tedy mělo v posledním okruhu. Nakonec se mi podařilo Mírovi vzdálit, ale zadarmo to nebylo.

Výsledky naleznete ZDE

Mějte se krásně

hopman