Interval Račice 70,3

Tratě : 1,9km - 90km - 21,1km 
Umístění: 3. místo
Pocit: Mám radost

Zdravím 

Tak jsem po roce opět vyrazil s Danielou na intervalový závod do Račice. Na závod jsem se přihlásil včas ( jako 4 ), což mi zaručovalo, že budu startovat brzy a nebudu nikomu dělat zajíce. Ale nakonec bylo vše jinak. Večer před závodem jsem zjistil, že budu startovat až ke konci, ale hned před favority závodu :) Vzhledem k tomu, že mne poslední dobou hodně trápí astma, tak jsem si ráno musel přivstat, abych stihl inhalovat Vincentku. Po inhalacích už jen oblíbená snídaně - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ a hurá do Račic.

Závodní stravování - SPONSER - JONŤÁK, SOLNÉ TABLETY, GEL, GEL BCAA

Osvědčené krémy - SPORTIQUE -  CENTURY RIDING a HARD DAY


K ZÁVODU: 

PLAVÁNÍ: 

Plavalo se překvapivě v neoprenu, takže jsem použil již několik let osvědčené: neopren AquaSphere PHANTOM, brýle KAYENNE POLARIZED a čepici MP X-O CAP. Startovalo se z vody a každy sám, takže pohoda. Po 100m jsem naplaval do dráhy, ve které určitě Ondra Synek vyhrál ME, takže mi to pěkně "VOCEJPALO" :) Plavání jsem si i přes přehřívání (voda 24st.) užil. Po doplavaní přišlo na řadu vyšvihnutí na molo a hurá do depa.


CYKLISTIKA:
 

Po rychlém depu, jsem osedlal svého šemíka TREK SPEED CONCEPT a vyrazil na 18 okruhů okolo veslařského kanálu. Po 2km jsem musel zastavit, jelikož se mi do pastorku dostal nějaký igelit. Zbytek cyklistické části již bez komplikací. Kroužilo nás hodně, takže jsem stále někoho potkávat. O favoritech jsem přehled neměl, jelikož startovali až za mnou. Oni měli naopak přehled velmi přesný :) Odkroužil jsem stanovené okruhy a ve druhém depu se potkal s Mírou Rybáčkem, takže nebyla nuda ani při prezouvání. Když jsem se pomalu balil na běh, přijel do depa Tomáš Řenč, který startoval 3 min za mnou, ale to se dalo čekat :)


BĚH: 

Běžeckou část jsem začal opatrně ( minulý rok mi zrovna nesedla ), ale letos to vypadalo, že si paní křeč najde jiné nohy, než ty moje :) Asi po kilometru mne předběhl Tomáš a běžel si pro vítězství. Já běžel dle plánu až do 5 okruhy z 8, kdy jsem špatně došlápl na kořen, čehož hned využila stále číhající paní křeč :). Musel jsem se s ní tedy poprat. Tento nečekaný souboj trval přibližně 2km, ale nakonec se podařilo tuto minibitvu vyhrát. Zbytek běžecké části byl již bez zbytečných komplikací. Ke konci jsem si ještě střihnul letmou "STOVEČKU" a protnul cílovou bránu.

Nakonec jsem ztratil na druhého Vabrouška 20 vteřin :) Mám radost, že dokáži prohnat, jakožto amatér profesionála :)


Račice