Tratě : 300m - 12km - 3km
Umístění: 1. místo
Pocit: Mám radost

Zdravím

Letos se jednalo o 30-tý ročník, tak jsem chtěl svou účastí pořadatele potěšit :) Sice jsem se poslední dobou necítil ve své kůži, ale nakonec jsem na závod vyrazil. Snídaně byla tentokrát na dvakrát (start závodu byl ve 14:30), takže ráno - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ a před odjezdem potom kaše NOMINAL - JÁHLOVÁ

Závodní stravování - SPONSER - GEL

Osvědčené krémy - SPORTIQUE -  CENTURY RIDING a HARD DAY

K ZÁVODU:

PLAVÁNÍ:

Plavalo se jen 300m, tak jsem zvolil rychlou kompresní kombinézu Aquasphere: Energize Compression SpeedSuit, brýle KAYENNE POLARIZED a čepici MP X-O CAP. Po startovním výstřelu nastal klasický sprint, jelikož se po 150m musí na schůdky, kam je dobré doplavat co nejdříve a v klidu absolvovat přeběh. Na schody jsem doplaval na 2. místě a jako druhý nakonec  opouštěl i vodní nádrž.

CYKLISTIKA:

Rychlé depo a na kolo jsem již nasedal na vedoucí pozici :) Na tento závod (vzhledem k tomu, že se jede 2x 6km (3km do prudkého kopce a 3km zpět) jsem zvolil svého druhého Šemíka ze stáje TREK, přesně potom DOMANE KOPPENBERG a vyrazil na 12km. Po 3km byla obrátka, tak jsem mohl zjistit cestou zpět, jak jsou na tom moji soupeři. Vypadalo to nadějně, tak jsem pokračoval v krasojízdě. Po obrátce opět kontrola soupeřů a znovu hurá do kopce. Po zdolání druhého kopce jsem cestou zpět zjistil, že mám k dobru okolo 1 minuty, což ale neznamenalo jistotu vítězství, jelikož běžecká část je zde hodně zrádná. Na vedoucí pozici jsem tedy přijel i do druhého depa.

Povrly kolo

BĚH:

Běžecká část je rozdělena na 3 okruhy, kdy se ke konci prvního a druhého okruhu běží cca 80 schodů na hráz, takže žádná pohoda. Cílová brána je na štěstí pod hrází :) Dnes se mi běželo dobře, tak jsem věřil, že by to letos mohlo vyjít. V posledních dvou ročnících jsem prohrál o 10 a 15 vteřin. V roce 2015 sice díky tomu, že si soupeř zkrátil každý okruh o 40 metrů, ale i tak někteří závodí. Nakonec jsem svůj náskok nejen udržel, ale v cíli jsem na druhého v pořadí čekal přes minutu :)