Sokolský triatlon

Tratě : 1km - 30km - 7km
Umístění: 1. místo (po 14-té)
Pocit: Dnes mi to sedlo

Zdravím
Tak jsem po roční odmlce zavítal na oblíbený závod, kde jsem vyhrál svůj první triatlon v životě. Počasí slibovalo pěkný den, tak jsem s Danielou a sparingem vyrazil do míst, kde se nám líbí a to hlavně proto, že zdejší trať kola a běhu nejsou nejrovnější, takže si člověk skutečně zazávodí. Letos se prezentovalo nejpočetnější startovní pole, takže bylo jasné, že obhajoba nebude jednoduchá.

Ke snídani klasika - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ

Závodní stravování - SPONSER

Osvědčený krém - CENTURY RIDING a HARD DAY

K ZÁVODU:

PLAVÁNÍ:

Plavalo se v neoprenu, takže jsem použil již několik let osvědčené: neopren AquaSphere PHANTOM, brýle KAYENNE POLARIZED a čepici MP X-O CAP. Start proběhl celkem hladce a dnes jsem na rozdíl od Poděbrad cítil, že by to mohlo být dobré. Postupně jsem se propracoval na druhou pozici a jako druhý opouštěl s "hratelnou" ztrátou i pískovnu.

Depo opět bez problémů a hurá na kolo


CYKLISTIKA:

Po rychlém depu, jsem osedlal svého šemíka TREK SPEED CONCEPT a vyrazil do dalších kilometrů. Po najetí na hlavní silnici jsem dojel Vaška a "vyzval ho" ke společné jízdě. Když jsem se po 5km ohlédl, tak jsem zjistil, že jedu sám. Jelikož jezdím často a rád sám, tak jsem pokračoval osamocený. Vzhledem k tomu, že jsem na závod použil zadní kolo s wattmetrem, nemusel jsem nikterak "špekulovat" nad intenzitou a jel dle známých wattů. Dnes jsem se nemohl ohlížet, jelikož jsem měl pro dnešek zablokovaný krk (už nejsem nejmladší, tak si musím na podobná překvapení zvykat). Dnes jsem se na kole cítil hodně dobře, takže jsem věřil, že do druhého depa bych měl přijet na čele. Neznámá byla jen jedna: jaký bude náskok na soupeře v druhém depu? :) Předpoklad mi vyšel a tak jsem se jako první přezul do běžeckých bot a vydal se na závěrečný běh


BĚH:

Jelikož se hned od depa stoupá, byl jsem zvědavý, jak se mi po sólové jízdě na kole poběží (naposledy to totiž byl "pochod mrtvol"), ale dnes mi i běžecká část sedla, takže jsem začal věřit, že by to mohlo vyjít. Zdejší trať je nahoru a dolů a podklad je z poloviny písčitý, takže žádný běh zadarmo. Na 5km jsem "konečně" získal informaci o náskoku a hned mi bylo jasné, že pokud se nic nečekaného nestane, tak to dotáhnu do vítězného konce. Nic nečekaného se nestalo, tak jsem si již vychutnal poslední kilometr a jako první protnul cílovou pásku.

Jako BONUS v novém traťovém rekordu :)


depo