Triatlon Poděbrady

Tratě : 0,7km - 30km - 7km
Umístění: 1. místo (kat.) 3. celkově
Pocit: prázdné nohy

Zdravím
Tak jsem po roce opět zavítal na triatlon do Poděbrad. Minulý rok jsem zde vyhrál, takže jsem ve zlepšení nedoufal. V letošním roce jsem musel trénink omezit, ale závody mne baví, tak jsem vyrazil.

Ke snídani klasika - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ

Závodní stravování - SPONSER

K ZÁVODU:

PLAVÁNÍ:

Plavalo se v neoprenu, takže jsem použil osvědčené zbraně: neopren AquaSphere PHANTOM, brýle KAYENNE POLARIZED a čepici MP X-O CAP. Start proběhl celkem hladce, ale cítil jsem, že dnes to nebude můj den. Postupně jsem se dostal na 5 pozici, ale čelo závodu se mi vzdalovalo. Aby se to nepletlo, tak jsem cestou zpět nabral trošku jiný azimut, takže jsem si zaplaval více. I přes to jsem do depa vbíhal na 5 pozici, ale soupeři se na mne dotáhli. Další chyba přišla v depu, kde jsem netrefil správnou řadu stojanů a tak jsem se vracel do správné. Potom už vše v pořádku a hurá na kolo


CYKLISTIKA:

Díky mým chybám se mnou nasedalo plno soupeřů, tak jsem musel zapomenou na to, že pojedu sám. Na hlavní silnici jsem jel tak, abych dojel čelo závodu a neolížel se na to, co se děje za mnou. Na 5km jsem se ohlédl a viděl, že se to za mnou trošku potrhalo. Tempo nebylo špatné, ale ani rychlé. Na 10km jsem zahlédl v dáli motorku a došlo mi, že nejsme první skupina. Venca jel skvěle a já nakonec neměl ani zájem k němu dovést soupeře. Jel jsem si tedy "údržbu". Po té, co nás dojel další soupeř, jsem se usadil ve čtyřčlenné skupince a jen čekal, kdy nás začnou dojíždět další. Před depem jsem najel na čelo skupiny, abych měl přehled na cyklostezce a skupinku i přivedl do depa.


BĚH:

Stejně jako minulý rok se teplota vyšplhala na 30 stupňů, což mi nevyhovuje, tak jsem začal opatrně. Po 500m mne překvapilo seno na louce a postupně mi díky astmatu, začal docházel kyslík. Začal jsem se tedy smiřovat s tím, že se budu startovním polem propadat. Nakonec k mému překvapení (běžel jsem totiž o minutu hůře než minulý rok) mne moje cupitání stačilo na  3. místo celkově a 1. místo v kategorii.

Zde jsou - VÝSLEDKY 

BĚH