Triatlon Poděbrady

Triatlon Poděbrady

Tratě : 700m - 24 - 7 

Umístění: 1. místo 

Pocit: MILE PŘEKVAPENÝ 


Zdravím 

Po zimě jsem se rozhodl otestovat, jak jsem na tom a vybral jsem si k tomu závod v Poděbradech. Závodím za Labe Tri Klub + závod se jede jako bez hákový, takže ideální testík. Opět jsem nestačil naplavat více jak 10km, takže opět nejistota, zda to bude stačit na soupeře, kteří se připravují celou zimu v bazénech. 


PLAVÁNÍ: 

Startovní pole bylo nabité reprezentanty a specialisty na dlouhé triatlony, takže sparing mi mezi řečí oznámil, že si pěkně zazávodím, jelikož jsou tu všichni :) 

Plavalo se v neoprenech a po startovním výstřelu se do vody vrhlo 205 závodníků. Vzhledem k naplavaným kilometrům, jsem se nikam nehnal. Po 300m se plavání uklidnilo a v rámci možností jsem tak doplaval do prvního depa. Překvapilo mne, že jsem na nejrychlejší ztratil jen pár vteřin. Rychlé depo mi zajistilo poskočení z 8 místa na 4. 


CYKLISTIKA : 

Ztráta na čelo nebyla velká, takže rozehráno to bylo dobře. První kilometry vedly po cyklostezce, tak jsem se raději nikam nehnal a závodit jsem začal až po najetí na hlavní silnici. Během chvilky jsem se dostal na 2. místo a pomalu dojížděl i vedoucího závodníka. Na 7km jsem se již ujal vedení a nebylo na co čekat. Po obrátce jsem zkontroloval, jak to za mnou vypadá. Jelikož soupeři ztráceli, pokračoval jsem v nastoleném tempu i zpět. Cesta zpět byla proti větru, takže to tolik "neocejpalo". Do druhého depa jsem tedy přijel jako první, což mne potěšilo. Rychlé depo a hurá na běh. 

podebrady16.jpegBĚH: 

Při výběhu z depa mi byl nahlášený náskok na soupeře okolo 40 vteřin. Vzhledem k tomu, že nemám rád vedro a dnes vedro bylo, raději jsem začal opatrně. Po obrátce si zkontroloval odstupy a pokračoval v nastoleném tempu. Ve druhém okruhu jsem do obrátky trošku zrychlil, aby se soupeři moc nepřiblížili. Po obrátce jsem viděl, že mám dostatečný náskok a zbytek běžecké části už jsem jen kontroloval první místo až do cíle, kde na mne čekala přítelkyně, rodiče a kamarádi. 


Synovi jsem sice slíbil medaili, ale poté, co jsem viděl, kdo vše je na startu, stanovil jsem si jako úspěch umístění v TOP TEN. Nakonec to dopadlo trošku jinak :) 


Výsledky naleznete ZDE


Mějte se krásně