Tratě : 3km - 25km - 2km
Umístění: 1. místo (3. celkově)
Pocit: spokojený

Zdravím

Po delší době jsem se vydal na duatlon, kde jsem již jednou závodil, takže jsem věděl, že budu moci provětrat moje cyklokrosové kolo. Sice jsem po pátečním krosu na 10km (2. místo) nebyl úplně čerstvý, ale závod se konal kousek od mého bydliště, tak jsem vyrazil. Počasí je poslední dobou Aprílové, takže bylo jasné, že se moc neohřejeme, ale chtěl jsem si vyzkoušet, jak jsem připravený na sezónu.

K ZÁVODU:

První běh:
Po startovním "výstřelu" jsem začal klasicky opatrně (jak se nezačíná plaváním, tak mi to nejde) a figuroval okolo 10 pozice. Po náběhu do lesa jsem se postupně začal posouvat kupředu. První běh je vždy takové trápení, ale nakonec jsem do depa doběhl na 5 pozici s nevelkou zkrátou na čelo závodu.

Rychlé depo a na kolo jsem již nasedal jako třetí.

CYKLISTIKA:

Osedlal jsem svého šemíka a vyrazil stíhat čelo závodu. Po 500m jsem se dostal na druhou pozici a po cca 2km jsem již jel ve dvojici na čele závodu. Tempo se zmírnilo, tak bylo jasné, že nás zezadu dojede skupinka. Jel jsem si udržovačku a na cca 8km nás dojela skupinka 4 soupeřů. Držel jsem se v popředí, jelikož jsem věděl, že přijde náročnější úsek po kořenech, kde se většinou skupinka selektuje. Za tímto úsekem jsme zůstali tři. Tento závod se jezdí jen dle kategorii, kterou jsem jasně vedl, takže jsem mohl být v klidu, ale i tak jsem neváhal udávat tempo na čele skupinky. Spolupráce byla celkem dobrá, takže jsme na soupeře ještě více najížděli. Ve druhém okruhu jsme vyšší tempo udržovali a nakonec jsme ve třech dojeli i do druhého depa.

Druhý běh:
Věděl jsem, že se nemusím nikam hnát, ale opět nejrychlejší depo a jako první jsem vybíhal na závěrečnou část. Kluci mezi sebou závodili, takže mne předběhli a já už jen z povzdálí sledoval jejich souboj :) V poklidu jsem doběhl do cíle a hned se vydal hledat brýle, které jsem v prvním cyklistickém okruhu ztratil :)

ZÁVĚREM:
Počasí nám přálo, takže nepršelo, jen foukal silný vítr.
Ná závod se přijeli podívat moje rodiče (rodina je v zahraničí), takže to byl fajn den :)
Stravování: kaše Nominal-Pohanková (snídaně) + výživa SPONSER